Martin Snášel

11759403_873302269385402_654230468_n

Martin Snášel byl aktivním sportovcem od školních lavic a soutěžil již od juniorských let. I přes úspěchy kvůli zdravotním problémům se závodním sportem skončil (2005). V rámci studia na ATVS Palestra ukončil v roce 1997 II. Třídu trenérského fitness kurzu a stal se trenérem, kterým je až do této doby ( Nyní 18 let praxe). Od zmíněného roku 2005 se začal více zaměřovat na zdravotní stránku, funkční přístup a fyzioterapii. Od této doby navštívil dlouhou řadu kurzů a prošel celou řadou certifikací a to jak u nás, tak v zahraničí. 2 roky také provozoval vlastní fitness centrum, pracoval jako fitness manager a později jako šéftrenér.

Patří mezi první osobnosti, které u nás začali propagovat nejen efektivní propojení silově-kondičního tréninku s fyzioterapii, ale i řízenou aplikaci diagnostiky a udržitelně progresivních principů ve sportovním tréninku. V roce 2011 založil společnost CORE TRAINING (www.coretraining.cz) , v roce 2012 byl prvním, kdo prošel certifikací FMS. FMS následně zaštítil v rámci Česko/Slovenské sekce a pořádal první kurzy této mezinárodní certifikace (www.functionalmovementsystems.cz). V roce 2015 otevřel vlastní pohybově-nápravné a silové centrum CORE GYM (www.core-gym.cz).

Za dlouhé roky mu prošlo rukami velká řada běžných lidí, sportovců a sportovních týmů. S mnoha sportovními týmy a známými sportovci spolupracuje. Poslední roky pracuje především v oblasti lektorství, konzultace, publikační činnosti a kromě přispívání článků do svého internetového magazínu www.coretraining.cz, přispívá i do celé řady mnoha jiných známých i méně známých webů a periodik.